Dilara Karabay | DİLARA KARABAY
9
page,page-id-9,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,overlapping_content,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

DİLARA KARABAY

Sanat ve tasarıma hep ilgi duyan Dilara Karabay Mehmet Güleryüz’den resim dersleri, Zeynep Erol’dan takı dersleri ve Akademi İstanbul’da eğitimler aldı. Asıl eğitimini ise Kapalıçarşı’da geçirdiği yılların ardından tamamladı. 2003 yılında Nişantaşı’nda showroom açan Dilara Karabay, 2016 yılında kendini ait hissettiği yere Kapalıçarşı’ya geri döndü. Marka bugün aralarında girişimciler, iş kadınları, oyuncular, sosyetenin önde gelenlerinin olduğu, Türkiye ve yurt dışında geniş bir müşteri tabanına sahip.

Markanın bu kadar çok sevilmesi ve farklı müşteri kitlelerine sahip olmasının sebebi ise altın, platin, deri, deniz kabuğu, kemik, boynuz, yarı kıymetli taşlar, inciler, topaz, yakut, yeşim, turmalin, elmas da dahil olmak üzere geniş ve zengin bir materyal seçkisi ile çalışması. Dilara Karabay’ın tasarladığı mücevherler, görünüşte bağdaşmayan materyallerin, karşıt enerjilerinin bir araya getirilmesiyle nadir kompozisyonlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Dilara Karabay, kişiye özel tasarımlar da yapıyor.

Mücevhere, değerli taşlara ve yaratmaya olan tutkusu hiç bitmeyen Dilara Karabay 2015 yılında hayatına bir macera daha ekledi ve DK Design adını verdiği dekorasyon mağazası Nişantaşı’nda açtı. Ev dekorasyonuna ilgisinin de çocukluktan başladığını söyleyen Dilara Karabay, DK Design mağazasında dünyaca ünlü markaların dekorasyon ürünlerine, döşemelik kumaşlara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca evlere özel çözümler ve lüks mobilya üretimi de sunulan hizmetler arasında.

dk-portrate